Most már Putyin szóvivője szerint is háború zajlik Ukrajnában
De az egészről a Nyugat tehet Dmitrij Peszkov szerint.
De az egészről a Nyugat tehet Dmitrij Peszkov szerint.
Miközben Magyarország az ukrán mezőgazdasági termékekre teljes behozatali tilalmat tart fent -– vállalva az uniós kötelezettségszegési eljárás kockázatát –, az Európai Bíróság az orosz gabonára nézve javasolt olyan mértékű vámokat, amelyek ellehetetlenítik ezeknek a termékeknek az értékesítését az uniós piacon.
A rakéták Ukrajna legnagyobb vízerőművét is eltalálták.
Egyelőre nincs döntés arról, hogyan lehetne fegyvert vásárolnia lefoglalt orosz bankbetétek extraprofitjából, az uniós vezetők azonban egyetértettek az európai védelmi ipar felpörgetésében.
Az ukrán elnök az uniós vezetőkön számon kérte, hogy míg egyesek blokkolják az ukrán mezőgazdasági termékeket, mások Oroszországgal kereskednek és vásárolnak például gabonát.
A diplomatának egy hete van elhagyni az országot.
Az ukrán légvédelem valamennyi rakétát lelőtte, de így is többen megsebesültek.
Két napos uniós csúcstalálkozó lesz Brüsszelben. Az állam- és kormányfők elsősorban külpolitikai kérdések szerepelnek. Lehet arra számítani, hogy egyes kérdésekben a magyar álláspont eltér majd a többségitől, de minden bizonnyal az elmúlt hónapokhoz hasonló vétóhelyzet nem fog kialakulni. Arra viszont számítani kell, hogy Orbán Viktor érvelése, megközelítései már a soron következő magyar uniós elnökség szempontjából is értelmezendők.
Emmanuel Macron francia elnök néhány hete beszélt arról, nem tartja kizártnak, hogy csapatokat küldjenek Ukrajnába.
Az ukrán gabona behozatalának engedélyezése mellett az orosz kitiltása lehet a cél, de ez vajon milyen irányba mozgatja az árakat Európában?
A Fehér Ház 300 millió dollár, míg Németország mintegy 500 millió euró értékben küld sürgősségi katonai segélycsomagot Ukrajnának.
A váltásnak köze lehet ahhoz, hogy az ukránok sikeres támadások sorozatát mérték az orosz Fekete-tengeri Flottára.
A sportolók a versenyeken is csak semleges zászló alatt indulhatnak.
Az Európa-ügyi miniszterek az állam- és kormányfők csütörtökön és pénteken tartandó csúcstalálkozóját készítették elő Brüsszelben, ennek megfelelően állították össze a napirendet is. A magyar álláspont szerint nem világos, hogy az EU mit akar Ukrajnában.
Döntés született az Európai Békekeret ötmilliárd eurós bővítéséről, de a magyar kormány ismét élt a konstruktív tartózkodás lehetőségével, így Szijjártó Péter szerint „továbbra sem kell politikai vagy pénzügyi terhet vállalni az ukrajnai fegyverszállításokból”.
Az Associated Press haditudósítóinak filmje után egyszerűen elfogynak a szavak. A napokban Oscar-díjat nyert 20 nap Mariupolban minden egyes képkockája felkavaró és feszültséggel teli, és kendőzetlenül mutatja be az oroszok által összeroppantott ukrán város igazságát. Kiköveteli, hogy bár könnyebb lenne megtenni, de ne nézzünk félre az ukrán emberek élet-halál küzdelme láttán.
Az ukránok szerint ugyanakkor az orosz hadsereg embervesztesége csaknem 430 ezer a háború alatt.
A helyi hatóságok közlése szerint szombaton érte támadás az oroszországi Szamara régióban lévő Szizsran olajfinomítót, és támadást kíséreltek meg a novokujibisevszki olajfinomító ellen is.
Vlagyimir Putyin orosz államfő szinte lehetetlent követel: azt akarja, hogy miközben komoly ellenjelölt nélkül indul a hét végi elnökválasztáson, a részvételi arány – hasonlóan a győzelmi arányhoz – minden korábbinál nagyobb legyen. Még jó, hogy ott van az orosz államgépezet, amely – legalábbis a választások terén és papíron – mindent meg tud csinálni.
A Firestorm Labs nevű amerikai cég szerint nagy segítség lehet a frontvonalban az a 3D-nyomtató, amely félig automata üzemmódban állítja elő a harci drónokat.